Czyszczenie wykładzin

Dodano: 17 grudnia 2014

Od wielu lat spotykałem się często z pytaniami dotyczącymi nie tylko układania wykładzin, ale również ich czyszczenia. Pytania takie, choć oczywiście jak najbardziej na miejscu, musiałem pozostawiać bez konkretnej odpowiedzi, ponieważ sam nie zajmowałem się czyszczeniem, a poza tym nie potrafiłem polecić innego fachowca. Dość sceptycznie podchodziłem do wszelkiego rodzaju cudownych odplamiaczy czy prania dywanów na mokro, niejednokrotnie mogąc obserwować „efekty” takich zabiegów. Kilka tygodni temu spotkałem się jednak z nową metodą czyszczenia wykładzin, która zainteresowała mnie na tyle, że zdecydowałem się obejrzeć prezentację jej działania na własne oczy. Działanie Carpet Cleanera zainteresowało mnie na tyle, że postanowiłem włączyć jego wykorzystanie do prowadzonej działalności (z opisem usługi można się zapoznać na portalu Efector.pl , wycena ustalana jest w czasie rozmowy i zależy od metrażu).

Najważniejszym argumentem, który miał wpływ na wybór tej metody czyszczenia jest fakt, że jest to skuteczne połączenie metody mechanicznej i chemicznej (warto dodać, że użytkowane preparaty są zupełnie nieinwazyjne dla człowieka i … ładnie pachną), które pozwala na korzystanie z wykładziny już  kilka minut po jej wyczyszczeniu – nie musimy czekać na jej wyschnięcie, jak ma to miejsce w wypadku czyszczenia na mokro, kiedy wykładzina schnie nawet przez kilka dni. Dzięki tej metodzie można uporać się nawet z brudnymi od lat wykładzinami, które skutecznie niszczą atmosferę miejsca pracy czy wypoczynku, dodatkową korzyścią jest również całkowite niwelowanie nieświeżych zapachów, które są charakterystyczne dla zawilgoconych, źle czyszczonych czy od lat nie ruszanych powierzchni.

Aby nie być gołosłownym, poniżej przytoczę zdjęcia z dwóch ostatnich prac z czyszczenia wykładzin Carpet Cleanerem: w przypadku zielonkawej płytki dywanowej warto dodać, że jest to wykładzina Tarkett z górnej półki cenowej, która nie była czyszczona przez około 10 lat, a która została położona bezpośrednio na parkiecie, co wykluczało jakiekolwiek użycie wody- przedostatnie zdjęcia wyraźnie obrazują jakość wykonanej pracy.